Opleiding voor gerechtsexperten: sterker staan in elk dossier

Delex Academy deelt praktijkkennis met gerechtsexperten

Afgelopen donderdag 29 oktober organiseerde Delex Academy in ons hoofdkantoor in Kalmthout een opleiding speciaal voor gerechtsexperten. Een namiddag rond lekdetectie, vochtproblemen en bouwdroging, met één duidelijke focus: hoe je als gerechtsexpert met meer zekerheid en onderbouwing in een dossier staat.


Technische onderbouwing als basis voor een sterk verslag

Gerechtsexperten werken vaak onder druk. Tegenexpertises, discussies over verslagen en complexe schadedossiers maken het er niet eenvoudiger op. Net daarom is een correcte technische diagnose zo belangrijk: wie begrijpt hoe een lek of vochtprobleem ontstaat en hoe het correct wordt vastgesteld, kan zijn conclusies ook beter verdedigen.

Tijdens de opleiding lichtten onze teamleden toe welke detectietechnieken we inzetten, wat meetresultaten wel en niet aantonen en hoe je de oorzaak van water- en vochtschade stap voor stap onderbouwt. Aan de hand van foto’s, meetgegevens en praktijkcases werd de theorie telkens gekoppeld aan situaties die gerechtsexperten in hun eigen dossiers tegenkomen.


Ruimte voor vragen en ervaringen

Zoals bij elke opleiding van Delex Academy was er ook volop ruimte voor interactie. Deelnemers brachten eigen dossiers en vragen mee, wat zorgde voor boeiende gesprekken over de grens tussen vaststelling en interpretatie, en over hoe je technische bevindingen helder rapporteert.

We willen alle deelnemers hartelijk bedanken voor hun aanwezigheid, hun scherpe vragen en de open uitwisseling.


Volgende opleidingen volzet, 
data voor 2027 bekend

De interesse in Delex Academy blijft groeien. Onze volgende twee opleidingen, op 19 november in Houthalen-Helchteren en op 17 december in Brasschaat, zijn intussen volledig volzet.

Goed nieuws voor wie nog wil deelnemen: de opleidingsdata voor 2027 liggen al vast.

  • 19 januari 2027 – Wetteren
  • 18 februari 2027 – Brasschaat
  • 23 maart 2027 – Mechelen
  • 22 april 2027 – Leuven
  • 20 mei 2027 – Brasschaat

Deze opleidingen richten zich op gerechtsexperten, verzekeringsprofessionals en syndici. Bekijk alle data en schrijf je in via onze opleidingskalender. Wacht niet te lang: de plaatsen zijn beperkt.

Opleiding op maat? Delex Academy komt ook langs bij jullie op kantoor. Neem contact met ons op voor meer informatie.

Deel deze post
Delex op Belgian Roof Day 2026
Daklekken opsporen en natte dakisolatie drogen zonder onnodige afbraak